V průběhu prázdnin vznikl před budovou B nový smyslový chodníček, který budou moci děti využívat při pobytu na zahradě.

Co je smyslový chodník?

Smyslový chodník (nebo také senzorický, pocitový chodník, hmatová stezka atd) je chodník, ve kterém se střídají různé druhy povrchů. Chodník můžeme mít doma, lze si ho vyrobit z kusu koberce nebo podložky, na níž jsou nalepené kamínky, kusy dřeva, provazy atd. Oblíbenou variantou je zahradní chodníček, který je zpravidla ohraničený dřevem, cihlami, kameny a výplň jednotlivých polí tvoří šišky, oblázky, větve, písek, mech, kaštany, voda apod. podle vlastní fantazie a možností.

Po smyslovém chodníků chodí lidé bosýma nohama, což přináší příjemný, až terapeutický kontakt s přírodou, umožní chodidlům aktivně reagovat na podněty, kterých se jim v botách nedostává. Oblíbenou aktivitou pro děti je chůze se zavázanýma očima, při níž mají poznávat, po čem právě šlapou.