Dne 20. 2. 2024 navštívili naši předškoláci ZŠ Bílá, aby se seznámili s novým prostředím, které budou od září navštěvovat. Ve škole byly děti i učitelky vlídně přijaty. Děti byly rozděleny do 3 skupin vždy s paní učitelkou nebo asistentkou a každá skupina zavítala do jedné třídy. Předškoláci měli možnost sledovat, jak jejich kamarádi ve škole pracují a co nového se již naučili, byli do plnění některých úkolů aktivně zapojeni - například počítání nebo pracovní listy.

Dne 7. 3. 2024 jsme s předškoláky zavítali do ZŠ Emy Destinnové. I v této škole se nám dostalo vlídného přijetí a děti byly  rozděleny do 4 skupin. Každou skupinu dětí opět doprovázela paní učitelka nebo asistentka. Děti se seznamovaly s tím, jak probíhá vyučovací hodina, měly možnost sledovat jak školáci pracují a jaká dodržují pravidla. Paní učitelky ze základní školy naše děti do plnění úkolů zapojovaly, takže děti mohly uplatnit svoje znalosti.

V obou školách se děti setkaly s několika kamarády, kteří v minulosti navštěvovaly naší mateřskou školu. Obě návštěvy byly vydařené a pomohly našim předškolákům získat zkušenost, která jim v září usnadní vstup do základní školy.