V tomto školním roce jsme navázali novou spolupráci s další základní školou v našem okolí, a to se ZŠ NÁMĚSTÍ SVOBODY. Dne 20. 3. 2024 se naši předškoláci do této školy vypravili. Děti byly rozděleny do tří skupin a každá skupina měla trochu jiný program. Třída Berušky a Motýlci navštívila 5.C.  Děti i paní učitelka naše předškoláky hezky přivítaly a předvedly nám dramatizaci pohádky "Jak pejsek s kočičkou pekli dort". Potom děti společně třídily suroviny, které patří a nepatří do dortu. Odměnou našim předškolákům byly diplomy, které třídní učitelka přichystala. Třída Myšky a Koťata byla na návštěvě ve 2.B. Po přivítání byli naši předškoláci posazeni na koberec. Paní učitelka se jich ptala, jestli poznají, jak se jejich třída jmenuje a zda vědí, do které třídy patří oni. Následoval nácvik básničky "O Sovách" s pohybem. Pak přišly na řadu didaktické hry - poznávání květin, jejich stíny, skládání a počítání, navlékání jarních květin na provázek a zpěv písničky. Děti byly odměněny omalovánkou a bonbonem. Dětí ze třídy Vrabci a Medvědi se ujala také druhá třída. Našim předškolákům školáci přečetli pohádku "O Křemílkovi a Vochomůrkovi - Jak zasadili semínko". Poté se děti rozdělily do skupinek, ve kterých plnily úkoly "Pohádkové stezky". Při plnění úkolů si děti procvičily základní znalosti z pohádek a jiných předčtenářských dovedností. Odměnou jim byl Pohádkový diplom. Návštěva v ZŠ se velmi vydařila a naši předškoláci měli opět možnost poznat nové prostředí.