Naše mateřská školka byla pozvána na slavnostní akci v areálu Posádkového velitelství AČR.

Slavnost byla zahájena exhibičním vystoupením jednotky Čestné stráže, poté si děti se svými třídními učitelkami mohly prohlédnout knihovnu, kancelář velitele posádky, síň tradic, uložení slavnostního praporu, vystavená vojenská vozidla a vojenskou výstroj. Na jednotlivých stanovištích si mohly děti prohlédnout vojenské zbraně a namalovat vlastní terč, vyzkoušely si poskytnutí první pomoci na figurínách, na stanovišti kurzu přežití proběhla ukázka stavby stanu a důležité věci pro přežití v terénu. Dále byla připravena stanoviště pro sportovní vyžití – hod granátem a překážková dráha.

Spolupráce mezi posádkou a mateřskou školou je na nadstandardní úrovni a jsme rádi, že můžeme dětem přiblížit práci vojáků při obraně státu a tím u nich vzbuzovat pocit bezpečí.