Naše mateřská školka i v letošním školním roce pokračovala v zapojení do projektu Recyklohraní, jehož cílem je rozvíjet vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů. Tentokrát se úkoly týkaly těchto oblastí – Po stopách Plýtváka šatního, Pojďme léčit českou krajinu, Dejme do pohybu nepotřebné elektrospotřebiče a baterie, Ekoabeceda aneb malý průvodce světem plastových obalů a Po stopách Plýtváka potravinového.

V plnění úkolů se naše MŠ umístila na 269. místě z celkového počtu 1 611 přihlášených škol a školek. V našem kraji se umístila v TOP 10 na 9. místě.

Oficiální výsledky projektu Recyklohraní – školní rok 2023/2024.

Uplynulého ročníku se zúčastnilo více než 1 600 mateřských, základních a středních škol z celé republiky, mezi nimi i ty z hlavního města. V pražském srovnání se nejlépe dařilo Mateřské škole Madolinka z Prahy 4. Cílem soutěže je povzbudit učitele a jejich prostřednictvím i žáky k udržitelnému chování.

V průběhu roku tak žáci a studenti plnili nejrůznější úkoly s environmentální tematikou a rovněž se zapojovali do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů. Za tyto aktivity jim byly připisovány body na školní konta vedená u Recyklohraní. Nejúspěšnějších 400 škol v celorepublikovém srovnání bylo odměněno diplomy a poukázkami do nákupního řetězce.

V Hlavním městě Praze se v regionálním pořadí nejlépe umístilo těchto deset škol:

Pořadí

Název školy

Mateřská škola Madolinka

ZŠ Chmelnice

MŠ Plamínkové 1593/2

Malostranské gymnázium

Mateřská škola Nedašovská

Mateřská škola Nad Parkem

1. Mateřská škola, Čentická 2222, Praha 21

Mateřská škola 4 pastelky, Praha 4, Sedlčanská 14

Mateřská škola Čínská

Mateřská škola U Krtečka, Praha 5 - Motol, Kudrnova 235

Projekt má podporu Státního fondu životního prostředí

Celoroční hra a Celoroční cíl s Recyklohraním jsou dílčími aktivitami projektu Myslíme jinak! Neplýtváme a omezujeme tvorbu odpadů, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Probíhá od října 2021 do prosince 2024. Projekt by měl pomoci etablovat vzdělávání v tématech udržitelná spotřeba, předcházení vzniku odpadů a oběhové hospodářství na školách tak, aby v něm mohlo být plynule pokračováno i po roce 2024.